Збільшення матки: симптоми і лікування

Автор: admin

Рубрики: Жінки

Збільшення матки: симптоми і лікування

Збільшення матки — досить поширене явище у жінок перед менопаузою. З віком форма і розмір матки змінюються, тому збільшення матки вважається абсолютно нормальним. Проте в деяких випадках збільшення матки може призвести до появи хворобливих відчуттів і свідчити про деяких захворюваннях.

З віком жінки більш схильні до різних розладів репродуктивної системи; збільшення матки вважається однією з найбільш поширених проблем у жінок перед менопаузою. В окремих випадках матка може збільшуватися в розмірах у період вагітності і після пологів.

У більшості випадків при збільшенні матки спостерігається здуття живота, іноді живіт може не збільшуватися в розмірах, і зміна розмірів матки може констатувати тільки гінеколог при безпосередньому огляді.

Причини і симптоми збільшення матки

Міома: одна з найпоширеніших причин збільшення матки. Дослідження показують, що в тому або іншому віці від фіброзних пухлин страждають 40-45% жінок. Міома являє собою доброякісну пухлину в матці і вважається досить поширеним явищем серед жінок у репродуктивному віці. Міома може утворитися всередині, зовні або в стінці матки. Фіброзна пухлина може бути як одиничною, так і груповий. Розмір фіброзної пухлини також може бути різним.

Симптоми збільшення матки через міоми

Рясна кровотеча під час менструації Хворобливі відчуття під час сексу Часті сечовипускання Хворобливі відчуття в області тазу Хворобливі відчуття або відчуття тиску в ділянці живота і нижнього відділу спини Запори

Якщо фіброзна пухлина маленька і не заподіює дискомфорту, необхідності видаляти її немає.

Кіста яєчника: також може викликати збільшення матки. Як і фіброзна пухлина, кіста яєчника — досить поширене серед жінок явище. Кіста є утворення в тканині яєчника, що складається з порожнини, заповненої рідиною. Зазвичай кіста яєчника не заподіює дискомфорту або супроводжується мінімальним дискомфортом.

Симптоми збільшення матки через кісти

Болі в спині Хвороблива менструація, що супроводжується рясною кровотечею Біль у животі Труднощі при сечовипусканні Підвищена чутливість грудей

Як правило, через якийсь час кіста яєчника зникає сама по собі, проте в окремих випадках може призвести і до ускладнень — наприклад, збільшення матки.

Рак: рак матки найчастіше вражає жінок в період менопаузи. Зазвичай ракова пухлина утворюється в слизовій оболонці матки — ендометрії, приводячи до збільшення розмірів матки.

Симптоми збільшення матки через ракової пухлини

Кровотеча з піхви між менструаціями або в період менопаузи Біль під час статевого акту Труднощі при сечовипусканні

Крім того, збільшення розмірів матки може бути викликано на рак шийки матки.

Молярна вагітність: досить рідкісне захворювання, що супроводжується зростанням аномальних плодових тканин, що призводить до збільшення розмірів матки. У порівнянні з протікає нормально вагітністю розміри матки збільшуються набагато більше.

Аденоміоз: захворювання, при якому в м'язовому шарі матки розростається ендометрій, досить поширене у жінок у віці старше 30 років і супроводжується інтенсивним болем.

Симптоми збільшення матки через аденоміозу

Виділення згустків крові під час менструації Рясна кровотеча під час менструації Вагінальна кровотеча між періодами менструації Спазми під час менструації

Симптоми збільшення матки

У число найбільш поширених симптомів збільшення матки входять:

Хворобливі відчуття в області нижньої частини живота, викликані тиском, що чиниться збільшилася в розмірах маткою на сечовий міхур. Нетримання сечі Ненормальні менструації: посилена менструація, також відома як менорагія, вважається одним з найбільш поширених симптомів при збільшенні матки. Нерегулярні менструації, виділення кров'яних згустків, сильна кровотеча, вагінальна кровотеча між періодами менструації також можуть супроводжувати збільшення матки. Анемія, викликана значною втратою крові. Проблеми репродуктивної системи — збільшення матки тісно пов'язане з безпліддям, викиднями, передчасними пологами. Різке збільшення маси тіла, особливо в області талії — ще один симптом збільшення матки. Набір ваги пов'язаний з гормональними змінами в організмі жінки. Головний біль, мігрень. Здуття кишечника Метеоризм

Різка біль в животі і нетримання сечі можуть бути симптомами й інших захворювань — тому, виявивши ці симптоми, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Діагностика збільшення матки

Щоб діагностувати збільшення матки, застосовуються такі методики:

Безпосередній огляд області тазу Рентген Маткова біопсія Аналіз крові

Лікування збільшення матки

У залежності від діагнозу лікар може наказати один або кілька курсів лікування, в тому числі:

Гормональну терапію Прийом медичних препаратів Хірургічне втручання Часткову або повну гістеректомію (видалення матки)

Симптоми збільшення матки в жодному разі не можна ігнорувати; при виявленні проблем на ранній стадії це розлад цілком піддається лікуванню.

Збільшення матки і фіброзва пухлина

Фіброзна пухлина, яка розвивається в тканини матки, може викликати збільшення її розмірів. У залежності від розташування та розміру самої пухлини збільшення розмірів матки може бути значним або майже непомітним. Як правило, саме з утворенням фіброзної пухлини пов'язане збільшення розмірів матки.

Фіброзні пухлини є доброякісні освіти, які розвиваються в стінках матки і вважаються досить поширеним явищем серед жінок у репродуктивному віці. У деяких країнах фіброзні пухлини стають однією з головних причин гістеректомії (повного або часткового видалення матки). Як правило, фіброзні пухлини не загрожують здоров'ю жінки, проте ігнорувати такі утворення теж не можна — інакше вони можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Внутрішньостінних пухлини — один з видів фіброзних пухлин, що викликає збільшення розмірів матки. Розвиток внутрішньостінних пухлини починається з маленького вузлика в тканинах стінки матки. Розростаючись, пухлина викликає деформацію і збільшення порожнини матки. Фіброзні пухлини викликають збільшення матки і в окремих випадках можуть бути помічені при фізичному огляді нижній частині живота як тверді шишки.

Найбільш поширені симптоми фіброзної пухлини

Тиск на органи тазу — наприклад, сечовий міхур Нетримання сечі, викликане тиском фіброзної пухлини на сечовий міхур Порушення роботи кишечника Біль у спині Рясна або хвороблива менструація Здуття живота Відчуття дискомфорту в області живота

Лікування фіброзних пухлин

Хірургічні методи

В особливо серйозних випадках для видалення фіброзної пухлини вдаються до гістеректомії — тобто повного або часткового видалення матки. У деяких випадках видаляється лише пухлина — за допомогою спеціальної процедури міомектомії.

Чи не хірургічні методи

Емболізація фіброзної пухлини — приплив крові до фіброзного утворення перекривається, в результаті чого пухлина відмирає. Така процедура марна при лікуванні великих пухлин. Крім того, уникати такої процедури необхідно жінкам, які планують завагітніти в майбутньому. Прийом медичних препаратів.

Похожие записи

  1. Ерозія шийки матки Ерозія шийки матки Ерозія шийки матки — доброякісний патологічний процес...
  2. Фіброідная пухлина (фіброма) Фіброідная пухлина (фіброма) Фіброма — це зріла доброякісна пухлина із...
  3. Запальні захворювання кишечника: симптоми і лікування Запальні захворювання кишечника: симптоми і лікування Запальні захворювання кишечника на...
  4. Іпохондрія: симптоми і лікування Іпохондрія: симптоми і лікування Іпохондрія, підвищена недовірливість, вважається хронічним психічним...
  5. Астма у маленьких дітей: симптоми і лікування Астма у маленьких дітей: симптоми і лікування З таким поширеним...

Ваш отзыв Это ваш шанс быть услышаным!

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

Поиск

Спонсоры

Статистика