Запальні захворювання кишечника: симптоми і лікування

Автор: admin

Рубрики: Види дієт

Запальні захворювання кишечника: симптоми і лікування

Запальні захворювання кишечника на сьогоднішній день вважаються одним з найпоширеніших розладів шлунково-кишкової системи. Запальні захворювання кишечника в різних формах супроводжуються різними симптомами — від незначного кишкового розладу до значного дискомфорту. Будучи тривалими захворюваннями, запальні захворювання кишечника можуть мати значний вплив на спосіб життя.

Кишковий тракт і товста кишка грають життєво важливу роль у процесі травлення й розщеплення перетравлюваної їжі на корисні для організму складові. Перша ознака запального захворювання кишечнику — здуття кишкового тракту. Запальні захворювання кишечника не тільки негативним чином впливають на процес перетравлення їжі, але і викликають значний дискомфорт.

Причини запальних захворювань кишечника

Дослідження показали, що на освіту запальних захворювань кишечника впливають кілька факторів, в їх числі:

Надактивного імунна система: імунна система людини виробляє хімічні речовини, розпізнаючи сторонні об'єкти — наприклад, віруси, бактерії, грибок в перетравлюваної їжі — і захищаючи кишкову систему від будь-яких загроз. Зайва вироблення цих хімічних речовин може викликати запалення тканин кишкового тракту, приводячи до здуття і появі запальних захворювань кишечника.

Спадковість: в окремих випадках запальні захворювання кишечника можуть передаватися у спадок.

Фізіологічні фактори, такі фактори, як стрес, депресія, навколишнє середовище, які впливають на апетит і переваги людини в їжі, також можуть привести до появи запальних захворювань кишечника.

Види запальних захворювань кишечника

Запальні захворювання кишечника прийнято поділяти на два основних види залежно від місця виникнення запалення / здуття і специфіки протікання запального процесу.

Хвороба Крона: цей вид запальних захворювань кишечника може зашкодити як товсту, так і тонку кишку. Запалення зачіпає всі верстви стінок кишечника. З розвитком захворювання тканини відшаровуються, викликаючи прорив кишки.

Виразковий коліт: при виразковому коліті запалення або здуття спостерігається в області товстої кишки і прямої кишки. Цей вид запальних захворювань кишечника дуже рідко зачіпає тонку кишку.

Хоча запальні захворювання кишечника різні, вони характеризуються низкою спільних симптомів:

Хворобливі кольки / відчуття болю в животі: при хворобі Крона хворобливі відчуття спостерігаються в правій нжней частині живота, тоді як при виразковому коліті аналогічні відчуття спостерігаються в лівій частині живота. Аноректальну кровотеча або кров у стільці: при всіх захворюваннях кишечника одним із симптомів є аноректальну кровотеча або сліди крові в стільці. Зневоднення і втрата ваги: внаслідок діареї та постійної нудоти

Запальні захворювання кишечника можуть привести до виникнення низки інших захворювань — в тому числі артриту, спондиліту, хвороб печінки, шкірної висипки, набряку око і так далі. В особливо серйозних випадках запальне захворювання кишечника може привести до раку кишечника.

Окрім моніторингу характерних симптомів, гастроентерологи користуються поруч основних методів для діагностики запальних захворювань кишечника:

Ендоскопія: дослідження кишечника за допомогою довгих вузьких трубок з камерами, що дозволяють відстежити почервоніння і характер протікання запального процесу. Аналіз стільця: аналіз стільця проводиться з метою визначити наявність крові, гною і хвороботворних бактерій в стільці. Аналіз крові: збільшення рівня білих кров'яних тілець у крові дозволяє відзначити наявність запального процесу в організмі. Рентгенограма: за допомогою рентгенограми визначається ступінь пошкодження стінок кишечника.

Лікування запальних захворювань кишечника

У залежності від діагнозу, гастроентерологи зазвичай наказують ряд медичних препаратів для того, щоб зупинити запальні процеси в наступних фазах:

Контроль: для того, щоб придушити і контролювати запальний процес, пропонуються спеціальні протизапальні медичні препарати. В окремих випадках при надактивного імунній системі рекомендований прийом препаратів, що виступають у ролі інгібіторів імунної системи. В особливо серйозних випадках запалення можуть бути приписані стероїди.

Захист: протигрибкові препарати та антибіотики пропонуються для знищення хвороботворних бактерій і захисту організму від інфекції, викликаної запальними захворюваннями кишечника. Для позбавлення від болю і відчуття дискомфорту пропонуються знеболюючі препарати.

Підтримання раціону: для хворих запальними захворюваннями кишечника рекомендовані певні зміни в раціоні. В окремих випадках з раціону виключаються пшениця і будь-які вироби з неї, молочні і рафіновані продукти. При запальних захворюваннях кишечника рекомендовані спеціальні харчові добавки з вітаміном Е, вітамін С, магнієм амінокіслот.

Певні зміни в стилі життя — наприклад, відмова від куріння в разі хвороби Крона — також рекомендуються при лікуванні запальних захворювань кишечника. Для прискорення процесу відновленняия рекомендовані адекватні фізичні навантаження і підтримку необхідного балансу вологи в організмі. Для пацієнтів, які страждають від депресії, пропонуються спеціальні антидепресанти, що дозволяють зменшити симптоми депресії і контролювати запальний процес.

Хірургічне втручання: в особливо серйозних випадках виразкового коліту лікарі вдаються до хірургічного втручання. У залежності від ступеня ушкоджень хірургічними методами видаляються частина або вся товста кишка, щоб запобігти розповсюдженню інфекції в інші органи. Гастроентерологи рекомендують операцію тільки тоді, коли інші методи лікування виявилися безуспішними. У більшості випадків, однак, хірургічне втручання при лікуванні запальних захворювань кишечника не застосовується.

Після ряду досліджень, присвячених альтернативним методам лікування запальних захворювань кишечника, було доведено, що найбільшою ефективністю володіють:

Акупресура Гіпнотерапії Акупунктура

Вдаватися до цих методів лікування необхідно тільки під наглядом кваліфікованого терапевта і тільки після оцінки серйозності стану. Дискомфорт, викликаний запальними захворюваннями кишечника, в окремих випадках можуть полегшити натуральні засоби — наприклад, часник, ромашковий чай, екстракт риб'ячого жиру, пробіотики.

Похожие записи

  1. Збільшення матки: симптоми і лікування Збільшення матки: симптоми і лікування Збільшення матки — досить поширене...
  2. Астма у маленьких дітей: симптоми і лікування Астма у маленьких дітей: симптоми і лікування З таким поширеним...
  3. Бронхіт — симптоми захворювання Бронхіт — симптоми захворювання Бронхіт — одне з найпоширеніших захворювань....
  4. Іпохондрія: симптоми і лікування Іпохондрія: симптоми і лікування Іпохондрія, підвищена недовірливість, вважається хронічним психічним...
  5. Очищення кишечника Очищення кишечника Зараз про очищення кишечника не пише тільки лінивий....

Ваш отзыв Это ваш шанс быть услышаным!

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

Поиск

Спонсоры

Статистика