Лікування геморою

Автор: admin

Рубрики: Види дієт

Лікування геморою

Геморой — це варикозне розширення гемороїдальних вен прямої кишки, симптомами якого є виділення крові із заднього проходу, випадання гемороїдальних вузлів, супроводжується сверблячкою, почуттям печіння, болем. Фахівці розрізняють гострий і хронічний геморой.

При гострому геморої хворого турбує кровотеча, сильний біль, що випали гемороїдальні вузли не піддаються вправляння, такий стан може погіршуватися наявними тромбозом внутрішніх або зовнішніх вузлів, що вимагає екстреного надання медичної допомоги. Хронічний геморой має кілька стадій свого розвитку, залежно від симптоматики і тяжкості перебігу захворювання. При цьому лікування I, II і III стадій проводять амбулаторно і використовувані методики є малотравматичними. Лікування ж IV стадії геморою вимагає хірургічного втручання.

На ранніх етапах хронічного геморою, а також при гострому геморої проводиться консервативне лікування, в ході якого знімають запалення і больові відчуття, нормалізують кровообіг в області прямої кишки, а також призначають спеціальну дієту для нормалізації травлення. Хворому призначаються спеціальні препарати для підвищення тонусу судин і поліпшення кровообігу в них, місцево використовують знеболюючі і ранозагоювальні мазі, свічки. Рекомендується корекція раціону і включення в нього достатньої кількості овочів, фруктів, висівкового хліба, обмеження гарячої і пряної їжі, алкоголю, куріння. При відсутності значних поліпшень після консервативного лікування, а також при більш запущених формах геморою може призначатися та чи інша методика безопераційного видалення гемороїдальних вузлів.

При I стадії геморою показано застосування інфрачервоної фотокоагуляції. Дана методика дозволяє швидко і безболісно позбутися гемороїдальних вузлів шляхом впливу на них високих температур, що виробляються інфрачервоними променями. Після впливу високих температур, на місці процедури виникає опік, який тягне за собою некроз гемороїдального вузла та його відпадання.

Для лікування II стадії геморою, в залежності від будови і величини гемороїдальних вузлів, можуть призначатися інфрачервона фотокоагуляція, лігування латексними кільцями або склеротерапія. Лігированіє чи перетягування латексними кільцями є досить популярною процедурою і полягає в накладенні на підстави гемороїдальних вузлів спеціальних кілець, які порушують їх кровопостачання і призводять до відторгнення. У ході склеротерапії за допомогою аноскопу, спеціальним шприцом у гемороїдальні вузли вводиться склерозирующее засіб. У результаті цього судини, які знахоятся у вузлі, поступово заміщаються сполучною тканиною, що призводить до припинення кровотечі і зменшення вузла.

До трохи спірним методиками видалення гемороїдальних вузлів відносяться кріотерапія і електрокоагуляція. Спірними вони є з-за не завжди прогнозованої ефективності та імовірності виникнення післяопераційних ускладнень. У ході кріотерапії гемороїдальний вузол видаляється за допомогою рідкого азоту низьких температур. Однак при виморожування вузла може бути зачеплена і здорова тканина, що може призвести до ускладнень. Застосування електрокоагуляції увазі вплив на вузол електричним струмом. При цьому хворий може відчувати больові відчуття.

Сучасна процедура лазерної коагуляції дозволяє проводити відсікання вузла з його подальшим рубцюванням. Дана процедура є ефективною, але дорогою і має іноді ускладнення у вигляді кровотечі.

При запущеній III і початкової IV стадії геморою призначають проведення трансанальная резекції слизової по методу Лонго. У ході операції видаляється частина слизової прямої кишки, в результаті чого відбувається зменшення кровопостачання внутрішніх гемороїдальних вузлів та їх поступове заростання сполучною тканиною.

У випадку ускладнень, а також при IV стадії геморою проводять геморроїдектомії. Проводиться посічення гемороїдальних вузлів з перев'язкою їх судинних ніжок.

Наталія Біатова

Похожие записи

  1. Свічки від геморою Свічки від геморою Геморой — не важке захворювання, але деколи...
  2. Геморой Геморой Геморой є одним з найпоширеніших колопроктологічних захворювань, під яким...
  3. Мастопатія — лікування Мастопатія — лікування Мастопатія — це захворювання, яке зустрічається дуже...
  4. Гострий геморой Гострий геморой Термін «геморой» був запропонований ще Гіппократом, який розробив...
  5. Лікування короткозорості Лікування короткозорості У наш час можна лікувати будь-яку ступінь короткозорості....

Ваш отзыв Это ваш шанс быть услышаным!

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

Поиск

Спонсоры

Статистика