Дієта при хворобі печінки

Автор: admin

Рубрики: Жінки

%post-name%

Дієта при хворобі печінки

При хворобах печінки дієта займає особливе місце і є одним з методів лікування. Порушення дієти може спровокувати загострення захворювання. Тому для гострих і хронічних захворювань печінки з різними ступенями порушень її функції розроблені спеціальні дієти, які в переліку п'ятнадцяти основних дієт йдуть під номером 5.

Які функції виконує в організмі печінку та її основні захворювання

Печінка — це непарний орган, який розташовується в черевній порожнині і відноситься до травної системи. Печінка є найбільшою залозою в організмі людини, вона бере участь в процесах травлення, обміну речовин, і кровообігу. Крім того, печінка розщеплює і виводить з організму всі токсичні продукти обміну речовин і потрапили ззовні отрути.

Захворювання печінки численні і різноманітні. Це вроджені аномалії розвитку, запальні процеси в печінкової тканини (гострі та хронічні гепатити), обмінні захворювання, які сприяють атрофії печінкових клітин (гепатози), розростання сполучної тканини, замісної клітини печінки (цироз), формування гнійників (абсцесів) у тканині печінки, ураження кровоносних судин, що живлять печінка і внутрішньопечінкових жовчних проток, різні паразитарні захворювання печінки.

Як потрібно харчуватися, якщо у вас хвора печінка

Дієта при будь-якому захворюванні печінки повинна сприяти відновленню порушених функцій печінки і жовчовивідних шляхів, щадити слизову оболонку шлунка та кишечнику (стан інших органів травлення надає виражений вплив на печінку), які, як правило, залучаються до процесу.

При гострих захворюваннях печінки застосовується дієта № 5А, яка призначена для максимального щадіння печінки та інших органів шлунково-кишкового тракту. При хронічних захворюваннях печінки рекомендується більш вільна дієта — № 5.

Хронічні захворювання печінки протікають досить довго, тому дієта № 5 містить фізіологічні норми всіх харчових продуктів. Дієта № 5А є фізіологічно неповноцінною, тому не призначається на тривалий період часу. Цю дієту призначають при гострих захворюваннях і при загостренні хронічних захворювань печінки.

Правильне приготування страв займає в дієтах № № 5 і 5А особливе місце. Вся їжа готується тільки за допомогою варіння, гасіння або на пару. Дієта № 5А передбачає також механічне щадіння органів шлунково-кишкового тракту — їжа дається в рідкому і напіврідкому протертому вигляді.

Дієта при гострих захворюваннях печінки </ P>

Гострі захворювання печінки увазі максимальне механічне та хімічне щадіння печінки, а також дотримання оптимальної температури страв (дієта № 5а). Раціон хворого з гострим захворюванням печінки містить нормальну кількість білків і вуглеводів, але обмежена кількість кухонної солі та жирів.

З раціону виключається все, що може викликати процеси бродіння (солодощі, здоба) і гниття (бобові, хліб грубого помелу) в кишечнику, а також жирне м'ясо і риба (жир з працею піддається переварюванню), екстрактивні речовини (м'ясні, рибні та грибні бульйони ), спеції, смажені, гострі і копчені страви, цибуля часник і деякі інші овочі, що містять велику кількість ефірної олії, а також холодні страви, які можуть викликати спазм гладкої мускулатури органів травлення. Всі ці речовини підсилюють виділення жовчі, шлункового соку і соку підшлункової залози, дратуючи органи травлення.

Страви готують методом варіння, на пару і запікання після відварювання (але так, щоб скоринка, що покриває запечене блюдо, не була жорсткою). Вся їжа протирається. Дієта № 5А зазвичай призначається на 1-1,5 місяці. Після того, як гострий процес стихає, переходять на дієту № 5, дотримуватися якої рекомендується до півроку.

Дієта при хронічних захворюваннях печінки

Дієта № 5, яка рекомендується при хронічних захворюваннях печінки, містить достатню кількість всіх необхідних харчових речовин, тому її можна дотримуватися досить тривалий час. Дієта збагачена продуктами, що володіють жовчогінною дією і обмежує продукти, що містять холестерин.

Дієта № 5 виключає спеції, екстрактивні речовини (рибні, м'ясні та грибні бульйони), продукти, багаті ефірними маслами (цибуля, часник, редиска), смажені блюда, жирне м'ясо, рибу і молочні продукти, міцні чай і каву, какао.

Їжа готується на пару і у відварному (відварне м'ясо і рибу можна потім запекти) вигляді, але не подрібнюється.

При тривалій відсутності загострення захворювання рекомендується перехід на зигзагоподібну дієту, коли в дієту № 5 вводиться звичайний набір продуктів на короткий проміжок часу. Вважається, сто зигзагоподібна дієта тренує шлунково-кишковий тракт.

Як гострі, так і хронічні захворювання печінки вимагають дотримання дієти.

Галина Романенко

Похожие записи

  1. Лікування печінки Лікування печінки Печінка — унікальний орган, без якого людина не...
  2. Чищення печінки в домашніх умовах Чищення печінки в домашніх умовах Про те, що печінка відіграє...
  3. Дієта при захворюваннях нирок Дієта при захворюваннях нирок У комплексному лікуванні більшості захворювань нирок...
  4. Дієта номер 12. Стіл дієти. Відгуки про дієту номер 12 Дієту номер 12 призначають при виявленні у хворого туберкульозу легенів,...
  5. Безглютенова дієта Безглютенова дієта Що таке Безглютенова дієта? Дізнайтеся більше про цю...

Ваш отзыв Это ваш шанс быть услышаным!

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

Поиск

Спонсоры

Статистика