Біль у коліні

Автор: admin

Рубрики: Види дієт

Біль у коліні

Наші коліна є найбільш травмуються органом. Крім того, вони схильні і різних захворювань. Болі в коліні заважають не тільки ходити, але можуть і повністю вибити з колії, порушити працездатність і навіть відбитися на психічному стані людини.

Чому може виникати біль у коліні

Колінний суглоб має складну будову і є опорним суглобом, тому страждає частіше за інших. Біль у коліні може виникати з різних причин: через травми колінного суглоба, пошкодження менісків, зміщення колінної чашечки, розтягнення зв'язок і сухожиль, запалення колінного суглоба (артриту, у тому числі інфекційного походження), запалення навколосуглобових сумки суглоба (бурситу), ураження колінного суглоба при різних системних захворюваннях (наприклад, червоний вовчак), обмінних порушень у колінному суглобі (артрозі), пошкодженнях сухожилків (тендітах), різних пухлин і кіст.

Не слід чекати поки біль в коліні пройде сама, краще всього в цьому випадку звернутися до лікаря.

Біль у коліні як результат травми

Пошкодження — найчисленніша і поширена форма патології коліна. Відкриті пошкодження частіше виникають в результаті прямої травми суглоба (удар по суглобу, поранення його). Але частіше травма буває закритою, що виникає при падінні на ногу. У результаті травми може виникнути ряд ушкоджень, які супроводжуються болями в коліні.

Забій колінного суглоба характеризується обмеженим крововиливом у м'які тканини, набряком їх, хворобливістю в місці удару, що підсилюється при русі. Для того щоб зменшити біль і набряк, на коліно накладають пов'язку, що давить і прикладають холод. Через 2-3 дні до суглоба можна прикладати тепло, робити зігрівальні ванни, фізіотерапевтичні процедури (наприклад, УВЧ), лікувальну гімнастику.

Травматичний синовіт (запалення капсули суглоба) у невеликому відсотку випадків (4-6%) виникає як результат забиття і розтягнення зв'язок або неповного вивиху колінного суглоба. Частіше він є лише ознакою якогось внутрішнього пошкодження. У зв'язку зі скупченням в суглобі запальної рідини він протягом декількох годин або діб збільшується в об'ємі, але руху в коліні не завжди болючі. З метою лікування після рентгенографії суглоба роблять пункцію (прокол) для видалення рідини, в порожнину суглоба вводять розчин новокаїну, накладають пов'язку, що давить.

Пошкодження колатеральних (бічних) зв'язок. Найчастіше травмується внутрішня зв'язка, в результаті чого відбувається її розтягнення, частковий або повний розрив з пошкодженням капсули суглоба. З'являється біль у місці травми, посилюється при спробі бічного або кругового зсуву ролені. Чим менше ушкодження зв'язки, тим сильніше біль. З'являються також набряк і крововилив у суглоб або під шкіру. Проводиться місцеве знеболювання, на суглоб накладається пов'язка, що давить і обмежується навантаження на кінцівку.

Біль у коліні як результат запалення суглоба

Біль у коліні може бути наслідком запалення суглоба (артриту). Артрит колінного суглоба може початися при занесенні в суглоб інфекції (стафілококової, стрептококової і так далі) ззовні або з іншого вогнища з током крові (гнійний артрит), при бруцельозі, туберкульозі, гонореї, гемофілії (спадковому захворюванні крові), подагрі, ревматоїдному артриті та так далі.

Хворі скаржаться на болі в суглобі, зміна його форми і обмеження рухливості. При гострому артриті біль в суглобі звичайно сильна і постійна. При хронічному артриті біль виникає головним чином при русі в суглобі. Відзначається набряклість і зміна форми суглоба. Діагноз артриту підтверджується наявністю в крові запальних змін і даними рентгенографії колінного суглоба.

Лікування артриту залежить від причини його викликала. За таких специфічних інфекціях, як туберкульоз, бруцельоз та інших проводиться лікування основного захворювання, що сприяє зменшенню проявів артриту. При необхідності призначають антибіотики, обмежують рухливість суглоба. Допомагають також фізіотерапевтичні процедури, в процесі відновлення — масаж і лікувальна гімнастика.

Біль у коліні як результат артрозу

У деяких випадках біль в коліні виникає в результаті передчасного зношування хряща, що покриває кістки, що утворюють колінний суглоб. Хрящ стоншується, розтріскується, зневоднюється, втрачає свої амортизаційні властивості. З часом на суглобової поверхні з'являються остеофіти — кісткові розростання у вигляді шипів, що змінюють форму суглоба.

Артроз (дегенеративно-дистрофічні зміни в суглобі) може виникнути після травми, при порушеннях обміну речовин і харчування хрящової тканини, при різних порушеннях кровообігу, несприятливої ​​спадковості, хронічних інфекціях, ендокринних захворюваннях (наприклад, при ожирінні).

Починається артроз з невеликого похрускування в суглобі при ходьбі або присіданнях, незначних болів в коліні. Біль швидко проходить при невеликій розминці. Насилу переносяться великі навантаження (тривале перебування в положенні стоячи, тривала ходьба), з'являється скутість рухів.

При запущених артрозах коліно неможливо розігнути або зігнути повністю, порушується обсяг рухів, поступово атрофуються (зменшуються в об'ємі) м'язи стегна. Біль дуже сильна, особливо по ночах.

Лікування артрозу проводиться тільки після повнго обстеження. Головним критерієм діагнозу є характерні зміни на рентгенограмі. Лікування залежить від причини, що артроз, але в основному зводиться до ортопедичної корекції навантаження при ходьбі (наприклад, шляхом носіння спеціального взуття), загального зменшення фізичного навантаження та санаторно-курортного лікування.

При виникненні болю в коліні необхідно обмежити руховий режим і звернутися до лікаря.

Галина Романенко

Похожие записи

  1. Зубний біль Зубний біль Кому не знайома зубний біль? Напевно, немає такої...
  2. Артроз кульшового суглоба Артроз кульшового суглоба Відмінність артрозу тазостегнового суглоба від артрозу інших...
  3. Лікування поліартриту Лікування поліартриту Поліартрит, як і будь-яке захворювання суглобів, насилу піддається...
  4. Біль у молочній залозі Біль у молочній залозі Виникнення болю у молочній залозі —...
  5. Реактивний артрит Реактивний артрит Іноді на тлі якоїсь інфекції раптом починає хворіти...

Ваш отзыв Это ваш шанс быть услышаным!

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

Поиск

Спонсоры

Статистика