Аскариди у дітей

Автор: admin

Рубрики: Види дієт

Аскариди у дітей

Існує багато видів глистів, які вражають як дорослих, так і дітей. Один з найпоширеніших гельмінтозів — аскаридоз. При зараженні глистами дитина починає погано спати, скрипіти уві сні зубами, у неї знижується апетит, з'являється нудота, болі в животі, рідкий стілець і інші характерні ознаки, по яких можна запідозрити наявність у нього глистів.

Що таке аскаридоз і як їм можна захворіти

Аскаридоз — це захворювання, яке викликається круглими глистами (нематодами) — аскаридами. Аскарида представляє собою великого паразита довжиною до 40 см (самки довше самців), що живе в тонкому кишечнику людини. У аскарид немає органів прикріплення, вони просуваються назустріч їжі і таким чином утримуються в кишечнику.

Щодня самка аскариди виділяє кілька сотні тисяч яєць, які виділяються разом з калом хворого і забруднюють навколишнє середовище. Для того щоб стати джерелом зараження, запліднене яйце має «дозріти» у грунті протягом декількох тижнів.

Яйця зберігають свою життєздатність протягом кількох років. Вони мають овальну форму, великі, стійкі в зовнішньому середовищі, так як захищені п'ятьма оболонками. Знищити яйця аскарид можуть лише спирт, гаряча вода, бензин, ефір і прямі сонячні промені.

Дуже часто аскаридами заражаються діти, які грають на землі, в піску, а потім беруть руки в рот. Заразитися можна також через погано вимиті овочі та фрукти. Переносять яйця аскарид та комахи (мухи, таргани). При проковтуванні яйця аскарид потрапляють у тонкий кишечник, де з них утворюються личинки. Личинки впроваджуються спочатку в слизову оболонку кишки, потім в стінки кровоносних судин і потрапляють в потік крові, разом з яким переносяться в легені. По дихальних шляхах вони потрапляють в порожнину рота, знову проковтують і потрапляють всі в той же тонкий кишечник, де вже спокійно дозрівають до зрілих особин. Таке «подорож» по організму людини називається міграційної фазою розвитку аскарид, його термін становить близько 10 днів. А час від моменту зараження (проковтування яєць) до розвитку в кишечнику зрілих аскарид становить близько 1,5 місяців. Одна аскарида живе приблизно рік — півтора.

Ознаки аскаридозу у дітей

У період міграції аскарид в легені у дитини може з'явитися сухий кашель, біль у грудях, нездужання, слабкість і невелике підвищення температури. На шкірі в цей момент може з'явитися висип, що, а в крові часто виявляється підвищений вміст еозинофілів — лейкоцитів, які відповідають за алергізації організму. Потім все це проходить.

Надалі аскаридоз у дітей найчастіше протікає без будь-яких виражених ознак. Можуть з'являтися сніжеие апетиту (а іноді, навпаки, підвищений апетит), невизначені неприємні відчуття в області живота, головні болі. Але іноді ознаки аскаридозу носять і більш виражений характер: дитина погано спить, скрипить зубами по ночах, на ураження шлунково-кишкового тракту вказують порушення апетиту, невизначені болі в животі (зазвичай з області пупка), нудота, блювота, періодично виникають проноси.

У калі хворих аскариди зустрічаються рідко, так як вони живуть у верхніх відділах кишечнику і рухаються вгору. З калом аскариди можуть виділятися тільки при виражених проносах і підвищеної рухової активності кишечника. У крові дітей, хворих на аскаридоз, майже завжди міститься підвищена кількість еозинофілів, низький гемоглобін (ознаки залізодефіцитної анемії), кілька прискорене ШОЕ.

Які ускладнення може викликати аскаридоз у дітей

Коли глистів в тонкому кишечнику стає багато, вони можуть викликати кишкову непрохідність з різкими болями в животі, блювотою. У блювотних масах у цей момент можуть з'являтися аскариди. Якщо дитині в цей момент не буде надана допомога, то аскариди можуть прорвати стінку кишечника і викликати перитоніт — важке захворювання, яке характеризується запаленням серозної оболонки, що вистилає зсередини черевну порожнину.

Аскариди можуть потрапляти в жовчні протоки, викликаючи їх закупорку, ознакою якої є жовтяниця. Якщо глисти потрапляють в червоподібний відросток, то це викликає напад апендициту з різкими болями в животі. При блювоті аскариди можуть потрапляти в дихальні шляхи, що викличе напад задухи.

Діагностика та лікування аскаридозу у дітей

Запідозрити діагноз можна вже за невизначеними ознаками з боку шлунково-кишкового тракту. У калі таких дітей можна виявити яйця аскарид, що є підтвердженням діагнозу.

Для лікування аскаридозу сьогодні існує багато лікарських препаратів. Існує спосіб лікування за допомогою введення в шлунково-кишковий тракт через тонку еластичну трубку (зонд) кисню, що викликає загибель аскарид (вони не переносять кисню). Але найчастіше для лікування аскаридозу застосовуються лікарські препарати пірантел і вермокс. При наявності ознак непрохідності кишечника або апендициту хворій дитині повинна бути надана термінова хірургічна допомога.

Профілактика аскаридозу у дітей — це дотримання заходів особистої гігієни. Необхідно частіше мити руки дитині, ретельно обробляти овочі і фрукти, знищувати комах (особливо мух).

Галина Романенко

Похожие записи

  1. Глисти у дитини Глисти у дитини Яйця глистів часто знаходяться у грунті, на...
  2. Пневмонія у дітей Пневмонія у дітей Колись пневмонія була смертельним захворюванням, але і...
  3. Астма у маленьких дітей: симптоми і лікування Астма у маленьких дітей: симптоми і лікування З таким поширеним...
  4. Вакцинація дітей: 6 стійких міфів Вакцинація дітей: 6 стійких міфів 1 Міф: у вакцинації дітей...
  5. Пневмонія у дітей Пневмонія у дітей Пневмонія більше відома нам під назвою «запалення...

Ваш отзыв Это ваш шанс быть услышаным!

Вы должны войти, чтобы оставлять комментарии.

Поиск

Спонсоры

Статистика